Ha összehasonlítjuk a gyógyászat különféle területeit, egy igen érdekes dolgot vehetünk észre.
A VADÁLLATOK kb 150 féle fertőző betegségnek vannak kitéve, más jellegű betegségeik száma a nyilvántartás szerint kb. 20.
A JÓSZÁGÁLLATOK (marha, sertés, csirke, juh, kecske) nyilvántartás szerint betegségeinek száma kb. 70.
A HÁZIÁLLATOK (kutya, macska, diszhalak) körében előforduló betegségeinek száma 200-300, és folyamatosan nő.
AZ EMBEREK: Jelen pillanatban 69.823 emberi betegséget tart számon a szakirodalom (WHO).
Akárhonnan nézzük, akárhogyan forgatjuk a számokat, az adatokat, a magyarázat arra, hogy miért van ennyi betegsége az emberiségnek, nem a biológiában, a darwini elméletben, a matematikában, a hibás adatbázisokban rejlik. Ettől sokkal egyszerűbb, sokkal kézenfekvőbb a válasz.
A betegségiparban minden egyes betegség egy-egy ágazat, minden egyes betegséggel többféle szolgáltatás és termék értékesíthető. Az értékesítésre kitaláltak egy majdnem tökéletes marketinget: ez a diagnózis. Ha valakinél diagnosztizálnak egy betegséget, ügyféllé, vásárlóvá válik.
Egy új betegség felfedezése vagy néhány korábban már ismert tünet összekapcsolása egy önálló szindrómává, egy újabb értékesítési lehetőséget jelent.
Egy jószágállat minél betegebb, annál haszontalanabb, ezért ott a megelőzésre használt termékek jelentik az üzletet.
Az embernek közel ezerszer annyi betegsége lehet, mint egy jószágállatnak…
“Túlságosan merész tett lenne csendesen feltenni a kérdést, hogy vajon lehetséges-e , hogy néha csak a profitszerzés mozgatja az érdekeket?”
Egy ember két esetben nem jelent bevételt a betegségiparnak: – ha halott, vagy – ha egészséges.
Ezen érdemes elgondolkodni…
És azon is, hogyan, mivel tartjuk karban testünket, szervezetünket. Ha elromlik, valamilyen betegségtünet mutatkozik, a természetben lévő ősrégi “gyógyszereket” alkalmazzuk, hogy a betegségtünet okát kijavítsuk, vagy a patikai orvosságokkal csillapítjuk a tüneteket…
(Forrás: Budai Péter Dr Rojkó László könyvéből: HALÁLOS BIZALOM Az egészség elveszett tudása)